Jak sobie pomóc po rozstaniu się z kobietą?

Witam dostałem się z dziewczyną rok temu po 8 latach związku zostałem sam.Mieszkac samemu i ogarniać 3pokojowe mieszkanie nie ma do kogo się odezwać mam myśli samobójcze często wracają i dręczą mnie wspomnienia co było nie tak gdzie popełniłem błąd proszę o pomoc

Jeśli ma Pan przedłużające się trudności w pogodzeniu się i poradzeniu sobie z rozstaniem, a do tego pojawiają się myśli rezygnacyjne i samobójcze, warto skontaktować się z psychologiem. Może to byc kryzys związany z rozstaniem, jednak może to także oznaczać poważniejsze zaburzenia (no depresję). Specjalista nie tyko zdiagnozuje, ale przede wszystkim wesprze w tej sytuacji, pomoże zrozumieć pojawiające się emocje i wspomnienia, poradzić sobie ze swoistą "żałoba" po stracie, odbudować obraz siebie, poczucie własnej wartości, pewności siebie i zaufania. Zachęcam do działania i podjęcia psychoterapii, która pozwoli Panu odzyskać radość życia.

Witam serdecznie,

Mogę się domyślać, że było to rozstanie z osobą, która była dla Ciebie bardzo ważna. To co przeżywasz to jakprawdopodobniej żal po stracie, towarzyszą mu takie emocje jak smutek, złość, rozgoryczenie, rozczarowanie. Powracające wspomnienia są elementem przepracowywania tej straty.Co jest procesem w pełni naturalnym.

Natomiast jeśli emocje, które przeżywasz, są na tyle silne, że pojawiają się myśli samobójcze, powinieneś udać się do najbliższego Ci specjalisty, psychologa, lub psychiatry. Widzę, że jesteś z Warszawy, możemy się umówić na rozmowę online.

Skontaktuj się proszę ze mną w razie potrzeby: 531 196 914

Basia