Jak sobie poradzić z tym niewyspaniem?

Witam. Mam 21 lat, choruję na depresję od 18 roku życia, jednak prawidłowe leczenie podjęłam 7 miesięcy temu. Przyjmuję 1 tabletkę rano 60 mg o nazwie Dulsevia. Odczuwam poprawę, ponieważ nie mam już tak bardzo nasilonych objawów jak wcześniej. Jednak od 2 miesięcy mam problem z energią. Śpię po 10- 12 h na dobę, jednak wstaję niewyspana oraz z brakiem sił do czegokolwiek. W ciągu dnia bardzo chce mi się spać. Próbowałam zmniejszyć ilość snu, jednak nie przynosi to żadnych efektów. Mocna kawa nie pomaga, energetyki również. Robiłam badania na tarczycę oraz T3 i T4 osobno - wszystko jest w porządku. Jak sobie z tym poradzić ?

Witam! Najlepiej porozmawiać z lekarzem prowadzącym leczenie depresji. Być może należałoby zmniejszyć dobową dawkę Duloksetyny - są ludzie bardziej wrażliwi na różne leki. Może wystarczy dawka 30 lub 45 miligramów na dobę. Lekarz leczący powinien sobie z sygnalizowanym problemem poradzić. Powodzenia W. Łuczkowski.