Jak spalić nadmiar tłuszczu?

Witam, mam 18 lat, moje BMI wynosi 32 i mam sporo cm w obwodzie Moje pytanie brzmi jak spalić ten najgorszy tłuszcz czyli trzewny? Jakiego jedzenia unikać, a jakie ćwiczenia uprawiać? Czy ten tłuszcz da się spalić do stanu jaki ma chuda osoba?

Dzień dobry

oczywiście, że da się spalić tłuszcz. W celu redukcji należy być na ujemnym bilansie energetycznym, czyli zjadać mniej niż się zużywa. Jeżeli chodzi o ćwiczenia to każdy ruch jest dobry na miarę własnych możliwości. Przy wysokiej wadze nie polecam zbyt intensywnych treningów, aby nie obciążyć stawów.

Dietę należy dobrać indywidualnie. Nie znam Pana wagi, wzrostu i aktywności fizycznej więc nie jestem w stanie określić ujemnego bilansu energetycznego niezbędnego do tego aby schudnąć.

W razie pytań zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl