Jak szybko tabletka rozpuszcza się w żołądku?

Dzień dobry. Biorę takie tabletki- antybiotyk na trądzik już od 2 tygodni. Dzisiaj rano jadlam kanapke i wzielam ją, nastepnie zjadlam drożdżówkę i ciastko francuskie i czulam ze mam za pelny żołądek bo za duzo zjadlam i troche chcialam wymiotowac. wiec poszlam do toalety i zwymiotowalam jedzeniem. moje pytanie jest nastepujace: czy tabletka zdążyła się rozpuścić i wchlonąć po organizmie czy ją też zwymiotowalam i się nie przyjęła? po ilu godzinach tabletki sie rozpuszczaja w żołądku?
ponad rok temu

Witam serdecznie. Antybiotyki to dość szeroka grupa a szybkość wchłaniania się i dystrybucji leku jest zmienna dla każdego preparatu. Zwykle jednak wchłanianie antybiotyku zaczyna się już kilkanaście minut po podaniu leku. Po godzinie przeciętnie organizm przyswaja przynajmniej większą część dawki leku.