Jak usunąć nawyk podjadania?

witam prosze o rade w kwesti podjadania,jak sobie z tym poradzic siedzac w domu z dzieckiem. zeszłego roku jak jeszcze karmilam nie bylo problemu udało mi sie 4kg zgubic. w tym momencie zauwazam ze mimo iz nie jem barrdzo duzo w ciagu miesiaca przybyło mi 2kg(nie prowadze jakies diety bo zdaza sie rozne nie zbyt zdrowe rzeczy zjesc) a najgorzej z tym podjadaniem siedzac w domu z 2latkiem. przykładowo : jem sniadanie o 7 dziecko je 8-9 i niestety czesto jest tak ze dojadam lub z nim jem bo sam nie chce..obiad jem nie zawsze razem (zazwyczaj w tych godz spi) jest na to jakas rada

Witam Panią,
podjadanie jest często skutkiem źle zbilansowanej diety. Jeżeli jemy nieregularnie, posiłki są ubogie węglowodany złożone - główne źródło energii to organizm zaczyna domagać się energii a Pani podjada.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk