Jak wyciągnąć mamę z głębokiej depresji?

witam szukam dobrego lekarza psychiatry który wyprowadzi moja mamę z depresji jest zamknięta w sobie nie wychodzi z łóżka nie rozmawia z nikim leży i czeka na śmierć nawet wnuki wyrzuca z pokoju nic i nikt ja nie interesuje proszę o pomoc jesteśmy z okolic ostrowca świętokrzyskiego nie da się jej wyciągnąć z łóżka żeby zawieżć do lekarza

Witam,

Być może pomocne okazałoby się znalezienie w pobliżu ośrodka leczenia zaburzeń psychicznych gdzie w ofercie byłyby wizyty domowe. Niektóre ośrodki np. w ramach zespołu leczenia środowiskowego realizują w uzasadnionych sytuacjach wizyty domowe. Wówczas do domu pacjenta może przyjechać lekarz psychiatra, czasem razem z psychologiem. Niekiedy także najbliższa rodzina może otrzymać wsparcie psychologiczne w postaci na przykład psychoedukacji na temat trudności jakie przeżywa członek rodziny oraz tego jak sobie z tym radzić oraz jak pomóc. Oczywiście leczenie może być niemożliwe, gdy ktoś odmawia i nie chce się leczyć. Jednak czasem w uzasadnionych sytuacjach leczenie może odbywać się bez zgody osoby chorującej. Jednak musi to być uzasadnione stanem zdrowia, dobrem tej osoby i poparte diagnozą specjalisty. Oczywiście zachęcam do rozmów z mamą, być może uda się ją namówić na rozmowę z lekarzem. Tak byłoby najlepiej.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Bezwzględnie należy zamówić wizytę domową. Ewentualnie w sytuacji krytycznej wezwać pogotowie (Pacjentka prawdopodobnie wymaga hospitalizacji)

Witam!

Proszę pomyśleć o wizycie domowej lub ewentualnie wezwaniu karetki. W zależności od wieku Pani matki, należy uwzględnić również organiczne podstawy zaburzeń depresyjnych (czyli na przykład zaburzenia o charakterze neurologicznym).

Pozdrawiam!