Alkoholizm i próby samobójcze ojca

Witam. Mój problem, a właściwie problem mojego taty polega na tym, że pije już 7 tydzień, zachowuje się tak jakby nie miał żadnych uczuć, żadne słowa na niego nie działają, a teraz jeszcze ma próby samobójcze. Moja mama jest współuzależniona i musi robić to czego on oczekuje bo inaczej kończy się takimi akcjami. Z jednej strony przychodzi i nas przeprasza, a za chwilę robi to samo. Przychodzi, żegna się i idzie na strych... Nie wiem gdzie się zgłosić i gdzie szukać pomocy... W końcu zrobi sobie krzywdę, jeśli nie przez alkohol to sam sobie coś zrobi.

Dzień dobry!

Mogą Państwo zgłosić się np. do Centrum Interwencji Kryzysowej, ośrodków terapii uzależnień, ośrodków pomocy społecznej itp. Wobec wprost wyrażanych zamiarów samobójczych możliwe jest też wezwanie karetki pogotowia ratunkowego i hospitalizacja wbrew woli osoby.

Pozdrawiam!