Jak wyleczyć nocne podjadanie?

Od lat wybudzam się w nocy i jem .Dwukrotnie korzystałam z pomocy psychiatrów .Zazywalam tritiko ,początek był pozytywny ale po 4miesiacach problem wrócił leki przestały pomagać .Co robić?

Efekty nie były długotrwałe z prostego względu - że działała Pani jedynie na objaw, a nie na jego przyczynę. Podjadania nie wyleczy się lekarstwami, lecz pracą nad wytrwałością, motywacją, decyzyjnością itd. A to nie są elementy które można "zaleczyć" lekami, lecz wymagają one dłuższej analizy. Polecam spotkania z psychologiem (nie psychiatrą!), który pomoże przepracować ten problem. Pozdrawiam.

Witam Panią. Zauważam w Pani opisie kontakt z lekarzami i zażywanie leków co sugeruje mi, że próbowała Pani dotąd poradzić sobie z doświadczanym problemem przy pomocy farmakoterapii. Być może warto spróbować kontaktu z psychologiem, który może Pani pomóc poszukać źródeł opisanego problemu. Dostrzegam w nim dwa ważne aspekty. Jeden, że naturalny rytm spoczynku jakim jest sen jest u Pani zakłócony poprzez wybudzanie się w nocy. Drugi to czynność, czyli jedzenie. Jak do tego dodać, że to trwa od dłuższego czasu to może to potwierdzać, że bez dotarcia do źródeł objawy nadal się będą utrzymywać bo trudno im nadać teraz jakieś znaczenie. W Szczecinie z pewnością nie jest trudno o znalezienie pomocy psychologicznej do czego Panią zachęcam. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/