Jak wyleczyć zaburzenia związane z odżywianiem?

Mam 31 lat od około 3 lat cierpię na zaburzenia związane z odżywianiem. Początkowo jadłam coraz mniej, ponieważ nie czułam głodu, głównie na skutek stresu. Od około roku pojawiły się inne dolegliwości, średnio dwa razy w tygodniu dosłownie się obżeram, nie panuje nad tym. Jem wszystko co mam pod rękę, bez względu na to czy jestem głodna czy nie. A w sytuacji stresowej jeszcze więcej, zupełnie przeciwnie niż kiedyś. Co mam robić, martwi mnie to, ponieważ nie mam na to żadnego wpływu, ani kontroli. Źle się czuje przez to psychicznie i fizycznie. Ponadto kiedy pojawiły się u mnie te dolegliwości zupełnie straciłam zainteresowanie seksem, brak mi motywacji, nie potrafię czerpać radości z niczego. Błagam pomóżcie.

Witam,

wskazane jest leczenie zaburzeń odżywiania - konsultacja psychiatryczna oraz długofalowo psychoterapia poznawczo - behawioralna.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry. Powinna Pani podjąć psychoterapeutyczne. Kompulsywne objadanie się , przeplatane głodówkami wpływają nie tylko na zdrowie fizyczne, siejąc spustoszenie w organizmie, ale również na zdrowie psychiczne, życie społeczne i towarzyskie, a nawet poznawcze. W zasadzie nie ma takiego obszaru funkcjonowania, w których skutki zaburzeń odżywiania pozostawałyby niewidoczne. Niestety Problemy z odżywianiem są coraz bardziej powszechne. Wynikają bardzo często z indywidualnych cech osobowości, ale również z wymogów naszej kultury. W swojej pracy terapeutycznej i psychodietetycznej zauważam coraz więcej kobiet cierpiących na zaburzenia odżywiania. Dlatego zapraszam na konsultacje, prowadzone również online

http://psychoterapia-krakow.net/