Jak zachęcić starszą osobę do jedzenia posiłków?

Witam, Co zrobić w przypadku, kiedy starszy człowiek (78 lat) nie chce nic jeść? Jak zachęcić go do spożywania regularnych posiłków?

Przede wszystkim należy zdiagnozować przyczynę (np. brak apetytu, stres, choroba, problemy z połykaniem, leki). Znając powody odmawiania przyjmowania posiłków, można podjąć odpowiednie działania. Zanim jednak będzie diagnoza warto rozważyć włączenie w profilaktyce niedożywienia specjalne diety w butelkach (1-3 szt./dzień) dobrane do chorób współistniejących. Proszę pamiętać, ze należy je wypijać powoli - 1 butelka - 40 min. Poza tym posiłki powinny być aromatyczne, kolorowe i świeże.