Jak zakończyć negatywne myślenie o swoim życiu?

Witam, na imię mi Krzysiek. Chciałbym się dowiedzieć czy jestem chory. Od kilku lat żyje w mroku, mój świat jest pełen czarnych kolorów i śmierci. Życie nie ma sensu, nie czuje się szczęśliwy. Mam żonę i dziecko ale mimo to jakoś nie mam ochoty do życia. Słyszę czasem dźwięki , że ktoś idzie schodami, że ktos o mnie rozmawia ze poprostu idą po mnie, kto?co? Nie mam pojęcia. Nikomu nie ufam, nawet własnej rodzinie i żonie. Czasem mam wrażenie ze wszyscy spiskuja przeciw mnie. Wystarczy ze żona pogada chwile z moim kumplem i juz mi się wydaje ze oni gadają o mnie, brakuje tylko tego żebym słyszał o czym rozmawiają. Takich sytuacji jest wiele. Wszyscy mnie obserwują, na ulicy, gdy jadę autem, w pracy dosłownie wszędzie. Najlepiej czuje się jak jestem sam, wtedy jestem spokojny . Najgorsze jest to ze życie mnie nie interesuje, nic kompletnie poza muzyka. Nie interesują mnie sprawy związane z rodziną, słucham robie co chcą żeby nie dać poznać ze mam to wszystko gdzieś. Czuje ze dłużej nie wytrzymam i będę musiał to wszystko powiedzieć, nie chce ich stracić ale chyba nie mam wyboru, to dla ich dobra. Żeby rozwiązać problemy najlepiej było by się zabić ale co wtedy? Czuję że muszę jeszcze na tym świecie wykonać ważne zadanie, musze uświadomić ich wszystkich ze świat zmierza w złym kierunku. Czuje tez ze juz kiedyś byłem na tym świecie, jakbym się odtodzil na nowo żeby dokończyć dzieła...

Witam,

Na łamach portalu nie zdecyduje się bez dokładnego wywiadu o diagnozę, jednak muszę zwrócić uwagę, że opisanych objawów, nie należy lekceważyć, gdyż są one jak Pan opisuje nasilone oraz wpływają na wiele sfer Pana życia.
Aby uzyskać rzetelną diagnozę, powinien Pan w najbliższym czasie udać się po pierwsze do psychiatry.
Łącznie z zaleconą farmakoterapią w odpowiednim czasie, który ustali lekarz prowadzący, powinna być włączona psychoterapia.
Jest to REALNA i SPRAWDZONA droga do wyleczenia się i z objawów, których Pan doświadcza, ale i droga do odzyskania chęci życia, radości z tego co Pan już posiada oraz całkowitej poprawy Pana sytuacji psychofizycznej.
Proszę nie zwlekać z podjęciem leczenia farmakologicznego oraz terapii. Koniecznym w Pana przypadku rozwiązanie jest również uświadomienie najbliższych, co Pan odczuwa, jaki jest obecny Pana stan zdrowia i samopoczucia. To pozwoli nie tylko uzyskać od nich nie tylko zrozumienie, ale przede wszystkim realną pomoc i wsparcie.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Witam Pana,
Opisane przez Pana natrętne myśli, wyobrażenia oraz wszystko,
czego Pan obecnie doświadcza jest bardzo niepokojące,
wręcz niebezpieczne, gdyż może negatywnie wpływać
na podejmowane przez Pana decyzje i zachowanie.
Niezmiernie ważne jest, żeby Pana problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pan rozpoczął
leczenie ewentualnie psychoterapię, gdyż Pana objawy
mogą przerodzić się w poważne zaburzenia.
Zachęcam do szybkiej konsultacji z lekarzem psychiatrą
oraz z psychoterapeutą, gdyż Pana objawy wymagają
szybkiej diagnozy oraz psychoterapii i/lub leczenia psychiatrycznego.
Psychiatra zastosuje odpowiednie leczenie farmakologiczne,
a terapeuta pomoże Panu zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia, które przyczyniły się
do powstania opisanych przez Pana zaburzeń oraz odzyskać
spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl