Jak zapanować nad emocjami?

Mam 15 lat. Dziś na lekcji polskiego pani oddawała klasówki, ja poszłam odebrać swoją i zauważyłam, że koleżanka jedno zadanie ma dobrze, a ja nie, a odpowiedź miałyśmy tę samą. Poszłam do pani a ona do mnie, że mam usiąść, bo rozdaje klasówki. Wkurzyłam się, bo moja koleżanka poszła i jej sprawdziła i poprawiła ocenę, a mi nie. Znów do niej poszłam, jak skończyła oddawać klasówki, znów mi powiedziała, że mam usiąść i już się tak wkurzyłam, że wybuchłam płaczem.   Już mi nie zależało czy będę mieć z tego 4 czy 5, bo brakło mi punktu do 5, a za to zad. bym miała 5. Pani mi powiedziała, że nie panuję nad emocjami. Bez mojej wiedzy koleżanka wzięła moja klasówkę i dala pani i dzięki niej mam 5, ale to chodzi o moje emocje - jak przestałam płakać zaczęłam się śmiać z koleżankami i żartowałam. Często kłócę się z koleżanką o rożne błahostki, a zaraz ją przepraszałam, tłumaczyłam to sobie, tym, że jesteśmy spod tego samego znaku zodiaku (lew). Jak się z czegoś cieszę to muszę ze wszystkimi się podzielić tym, nawet jak ktoś nie jest w humorze, jak jestem smutna tez wszystkim o tym mowie. Jak mam nad moimi uczuciami zapanować?
15 LAT ponad rok temu

Witam!

Chciałabym, abyś pamiętała, że okres dojrzewania, przez który teraz przechodzisz cechuje się pewnymi właściwościami, między innymi chwiejnością emocjonalną. Nagłe przechodzenie od radości do smutku może być uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu jednak ważne jest, aby emocje były adekwatne do sytuacji.
Pamiętaj, że nie wszyscy ludzie mają taką zdolność komunikowania swoich stanów emocjonalnych i dla nich może to być zaskoczenie. Jeżeli nie chcesz się aż tak otwierać ze swoimi emocjami, to warto, abyś pomyślała o warsztatach, które pozwolą Ci przepracować własne uczucia. Mam nadzieję jednak, że jest to związane ze zmianami hormonalnymi, które Ci towarzyszą, niż ze sposobem reagowania w sytuacjach trudnych.
Pozdrawiam