Jak zdrowo przytyć i jakie suplementy zażywać?

Witam, mam 25 lat,wzrost 160,waga 48 kg. Chciałabym przytyć, ale idzie mi to z trudem.Jem praktycznie wszystko a efektów nie ma... W mojej rodzinie nigdy nie było otyłości. Myślałam,że po urodzeniu dziecka zostanie mi parę kg ale niestety... Wszyscy mi mówią,że dobrze wyglądam i nie potrzeba mi więcej kilogramów, ale ja nie cierpię swoich chudych ud, rąk jak patyki, kościstego tyłka. Proszę mi powiedzieć, co powinnam jeść aby przytyć,bądź jakie tabletki zażywać. Pozdrawiam

Produkty bogate w białko to mięso (szczególnie ryby i drób), nabiał oraz białko z jaj.
Tłuszcz w postaci żółtek jaj, serów, śmietany,
Węglowodany w postaci potraw mącznych, makaronów, napoje słodkie słodzone miodem.
Proszę spożywać również zupy mleczne, kompoty, kisiele, budynie, galaretki. Pozdrawiam

Dzień dobry,
warto wzbogacić dietę o dodatkową porcję zdrowych przekąsek np.suszonych owoców, owoców sezonowych. Jako dodatek do już stosowanych potraw np. kilku orzechów, migdałów, pestek dyni, czy słonecznika - to zdrowe i wysoko kaloryczne produkty. Klasyczną pomidorówkę z razowym makaronem i śmietaną przyozdobić kilkoma posiekanymi orzechami włoskimi. Napoje można osładzać miodem.
Wieczorem przed snem proponuję np. rozgrzewający koktajl bananowy- na bazie pełnotłustego mleka, banana, z łyżeczką miodu i otrębami ;)
Wbrew pozorom regularne, dobrze dobrane ćwiczenia fizyczne powinny wpłynąć na wzrost tkanki mięśniowej, czyli wizualnie nabieramy ładnych kształtów ;)
Powodzenia!

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Do wysokokalorycznej diety trzeba będzie dodać ćwiczenia fizyczne, które powiększą obwody w udach, rękach i zbudują mięśnie pośladków. Popularnie dieta ta funkcjonuje w internecie pod nazwą " Dieta na masę".
Warto wykonać badania tarczycy aby wykluczyć nadczynność. Pozdrawiam