Jak zniwelować stres w towarzystwie obcych ludzi?

Witam,mam 36 lat,od kiedy pamiętam strasznie się krępuję przy obcych ludziach,tzn.w sytuacjach sam na sam,trzęsą mi się ręce itd.,nie potrafię opanować nerwów.Czy można to w jakiś sposób zwalczyć ?

Witam,
Można stosować techniki relaksacji i wizualizacji sytuacji, które powodują stres i dyskomfort oraz napięcie w kontaktach z ludźmi. Warto też zgłosić się do psychologa i pomyśleć o treningu interpersonalnym w ramach terapii grupowej, gdzie będzie mogła Pani skonfrontować się z własnymi obawami i konkretnymi sytuacjami je budzącymi. Proszę na początku spróbować jednak technik relaksacyjnych, oddechowych lub zagłębić się w temat medytacji, które mogą być pomocne w obniżeniu poziomu lęku i niepokoju, dzięki czemu łatwiej będzie Pani pracować nad sobą w kontaktach z innymi ludźmi. Pozdrawiam