Jak zwalczyć kłopoty z refluksem?

Dzień dobry Mam 47 lat i kłopoty z refluksem przynajmniej od lat 10-12 Kiedyś stosowałem Controloc Control, teraz (od około 5 lat Emanerę). Zaczynałem od dawki 40mg na dobę, potem 20mg na dobę. Od około 2 lat stosuję 20mg co drugi dzień. I tu rodzi się moja wątpliwość czy można stosować Emanerę co drugi dzień i przez tak długi okres czasu. Nie ważę dużo 180cm/93kg ale mam otyłość brzuszną. Do tego spożywam duże ilości piwa i nie przestrzegam diety, choć przyznam, że ostatnio zacząłem baczniej zwracać uwagę na tryb życia i odżywianie.

Dzień dobry,
Przy chorobie refluksowej podstawą są zmiany diety. Jeśli nie stosuje się Pan do zaleceń gastroenterologa i dietetyka w kwestii jadłospisu przyjmowanie leków będzie miało tylko częściowy efekt i tak jak Pan opisał, trzeba będzie zwiększać dawki, co także ma wpływ na zdrowie. Jeśli potrzebuje Pan pomocy w stworzeniu takich zasad diety, żeby pasowały do Pana trybu życia i upodobań, a jednocześnie zapobiegały/zmniejszały refluks, polecam wizytę u dietetyka.
Pozdrawiam i życzę zdrowia,
Marek Aleksander Przondo
Dyplomowany dietetyk
http://dietetyczny.guru/
http://facebook.com/dietetycznyguru/