Jaka jest interakcja antybiotyków z tabletkami antykoncepcyjnymi?

Mam pytanie odnoście interakcji antybiotyku z antykoncepcją. Od miesiąca biorę antybiotyk na trądzik Tetralysal 300 (2 x dziennie), a do tego probiotyk. Jestem też w trakcie brania drugiego plastra Diane-35 (12 dzień wczoraj). Te dwa rodzaje tabletek biorę w odstępie około 1-2h. Wczoraj współżyłam, przez poryw chwili było to bez użycia prezerwatywy.Co prawda wytrysk był poza ciałem, ale to chyba nie robi większej różnicy. Czy powinnam udać się po receptę na tabletkę PO czy jestem zabezpieczona?

Lek. Tomasz Budlewski

Mogło dojść do obniżenia skuteczności antykoncepcji i nalezy stosować dodatkowe metody antykoncepcji