Jaka jest przyczyna opóźnienia okresu i różowego plamienia?

Witam. Od tygodnia spóźnia mi się miesiączka, wcześniej zawsze miałam regularnie. Stosunek był 8 dni temu, bez zabezpieczenia, bez dojścia w środku i w dni niepłodne. Od wczoraj mam lekko różowe plamienia, ból podbrzusza, mdłości czasami, zawroty głowy. Zrobiłam 3 testy ciążowe - wszystkie negatywne. Dodam, że mam depresję, biorę leki, mam też insulinooporność, nadciśnienie, ale mimo to, nie spóźniał mi się tyle okres. Bardzo się stresuję, proszę o odpowiedź co to może być i co dalej robić.
KOBIETA, 23 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

każdy niezabezpieczony stosunek może doprowadzić do ciąży, dlatego trzeba wziąć pod uwagę ryzyko zapłodnienia, choć w obecnej sytuacji jest ono niewielkie. Wyniki testów ciążowych mogą nie być wiarygodne, dlatego trzeba je powtórzyć.

Wspomina Pani o różowym plamieniu – ono może być zapowiedzią menstruacji i ją poprzedzać. Możliwe więc, że po prostu spóźnia się Pani miesiączka na skutek stresu oraz zażywanych leków.

Nasi eksperci udzielali już odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowniczek pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-dzien-przed-planowana-miesiaczka-a-ryzyko-ciazy-u-nastolatkow,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-dzien-przed-poprzednia-miesiaczka-a-brak-okresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-dzien-przed-miesiaczka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.