Jaka jest przyczyna utraty wzroku u 33-latki?

Witam. Mam 33 lata. Od tygodnia mam dolegliwości związane z prawym okiem. Okulista z oddziału okulistycznego stwierdził zapalenie spojowki, zapisał Floxal i inne nawilżające maści. Niestety po dwóch dniach stosowania L czenia bzalecanego zaczęłam bardzo tracić wzrok w tym oku. Przerazilo mnie to i szybko udałam się do innego specjalisty który był wzburzony wcześniejszym badaniem .Po czwartym dniu praktycznie nie widzę na łączone oko. Stwierdzono po konsultacjach iż jest to silny stan zapalny błony wewnątrz oka , nie znane są przyczyny tej kłopotliwej dolegliwości. Wszczęto inną metodą leczenia . Poprawa jest widoczna tylko kosmetycznie ponieważ oko pozbawione jest tylko krwiaków i peknietych naczyń. Widzenie nie uległo poprawie , jest ślepe. Od stycznia przyjmowalam Bromocorn w celu zbicia wysokiej prolaktyny (powyzej 700) która jest przyczyną problemów zajścia w ciążę. Nie jesteśmy w stanie powiązać tych dwóch czynników aczkolwiek padła teoria genetycznie odziedziczonych hormonów reumatoidalnego zwyrodnienia stawów. Ja nie choruje na nic ani nikt w mojej rodzinie. Bardzo proszę o odpowiedź .

Witam, Przypuszczam ze ma Pani mikrogruczolak przysadki mózgowej i brak widzenia jest skutkiem ucisku na nerw wzrokowy. Jezeli o tej Prolaktynie to prawda,to miała Pani rezonans przysadki. Proszę zbadać pole widzenia pełne neurologiczne pilnie .Czy ma Pani zapalenie naczyniówki? takie schorzenia leczą reumatolodzy MTX i sterydami lub immunolodzy. Może zachodzić połączenie tych dwóch schorzeń. Pozdrawiam serdecznie