Pokaż kategorie abcZdrowie.pl
Osoba Witam. Chciałam zpaytać: czy na początku ciąży temperatura ciała wzrasta, jak to się klaruje? A drugie pytanie: jak rozpoznać ciążę, zażywając tabletki antykoncepcyjne? Moje trzecie pytanie: czym może być spowodowany ból jajników i czasem pod żebrami, także pleców i zaraz pod kościami miednicy, po bokach? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa Śródmieście
Edytuj odpowiedź

Witam!

Wzrost temperatury ciała  o około 0,5º C u kobiety w drugiej połowie cyklu spowodowany jest działaniem progesteronu. Hormon ten ma wysoki poziom także podczas ciąży. Pyta Pani, jaka może być temperatura u kobiety w ciąży zażywającej pigułki... W przypadku ciąży, temperatura ciała może być wyższa o 0,5º C względem temperatury ciała na początku cyklu u kobiety niezażywającej pigułek. Jednak dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne także zawierają analogi progesteronu, które także mogą podwyższyć nieco temperaturę ciała... ;

Ciążę można rozpoznać wykonując test ciążowy lub podczas wizyty u lekarza. Przesłanką do tego działania może być brak krwawienia podczas 7-dniowej przerwy.

Co do bólów, które Pani opisuje, to mam za mało informacji, żeby coś stwierdzić... Proszę wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu. Zbierze on wywiad i spyta o okoliczności bólu, itd.

Pozdrawiam!

Podobne pytania