Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 0 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaka jest temperatura ciała na początku ciąży i jak ją rozpoznać przy tabletkach?

Witam. Chciałam zpaytać: czy na początku ciąży temperatura ciała wzrasta, jak to się klaruje? A drugie pytanie: jak rozpoznać ciążę, zażywając tabletki antykoncepcyjne? Moje trzecie pytanie: czym może być spowodowany ból jajników i czasem pod żebrami, także pleców i zaraz pod kościami miednicy, po bokach? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam!

Wzrost temperatury ciała  o około 0,5º C u kobiety w drugiej połowie cyklu spowodowany jest działaniem progesteronu. Hormon ten ma wysoki poziom także podczas ciąży. Pyta Pani, jaka może być temperatura u kobiety w ciąży zażywającej pigułki... W przypadku ciąży, temperatura ciała może być wyższa o 0,5º C względem temperatury ciała na początku cyklu u kobiety niezażywającej pigułek. Jednak dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne także zawierają analogi progesteronu, które także mogą podwyższyć nieco temperaturę ciała... 

Ciążę można rozpoznać wykonując test ciążowy lub podczas wizyty u lekarza. Przesłanką do tego działania może być brak krwawienia podczas 7-dniowej przerwy.

Co do bólów, które Pani opisuje, to mam za mało informacji, żeby coś stwierdzić... Proszę wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu. Zbierze on wywiad i spyta o okoliczności bólu, itd.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety