Temperatura w ciąży i rozpoznanie ciąży przy tabletkach

Witam. Chciałam zapytać jak wygląda temperatura w ciąży. Czy na początku ciąży temperatura ciała wzrasta, jak to się klaruje? A drugie pytanie: jak rozpoznać ciążę, zażywając tabletki antykoncepcyjne? Moje trzecie pytanie: czym może być spowodowany ból jajników i czasem pod żebrami, także pleców i zaraz pod kościami miednicy, po bokach? Najbardziej intryguje mnie jednak kwestia temperatury w ciąży. Wiem, że przy dokładnej obserwacji temperatury, śluzu itp. można dokładnie wyliczyć nie tylko dni płodne i niepłodne, ale właśnie również kwestię ciąży. Z drugiej strony ja się nie bardzo w tym wszystkim orientuję, niby teorię znam, ale nigdy nie wychodziło mi zastosowanie tego w praktyce. Czy temperatura w ciąży, a dokładniej na początku ciąży jakoś znacząco się zmienia? Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi w mojej sprawie. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wzrost temperatury ciała  o około 0,5º C u kobiety w drugiej połowie cyklu spowodowany jest działaniem progesteronu. Hormon ten ma wysoki poziom także podczas ciąży. Pyta Pani, jaka może być temperatura u kobiety w ciąży zażywającej pigułki... W przypadku ciąży, temperatura ciała może być wyższa o 0,5º C względem temperatury ciała na początku cyklu u kobiety niezażywającej pigułek. Jednak dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne także zawierają analogi progesteronu, które także mogą podwyższyć nieco temperaturę ciała...

Ciążę można rozpoznać wykonując test ciążowy lub podczas wizyty u lekarza. Przesłanką do tego działania może być brak krwawienia podczas 7-dniowej przerwy.

Co do bólów, które Pani opisuje, to mam za mało informacji, żeby coś stwierdzić... Proszę wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu. Zbierze on wywiad i spyta o okoliczności bólu, itd.

Pozdrawiam!