Jaka może być przyczyna bezsenności u 36-latka?

Witam, Mam 36 lat, przebywam za granicą od paru dni męczy mnie bezsenność, budzę się w nocy i juz nie zasnę. Mam nadciśnienie tętnicze - biore leki. Mam duże skoki ciśnienia, przyspieszone i nierównomierne tętno 70-100. Sporo sytuacji stresowych. Dodatkowo pojawiają sie uciski w klatce piersiowej raz klucie , raz tępy ból. Ogólem boje się. W rodzinie mam zawałowca. Ostatnio pojawiły się bladość twarzy, uczucie zimna (zimne nogi i dłonie) i ogólne osłabiebie, kręci mi sie w głowie i nie mam siły na nic. Sine worki pod oczami mam od długiego czasu. Strasznie się męczę. Prosze o pomoc. Czy może to mieć związek z odstawieniem alkoholu

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się po poradę do lekarza psychiatry. Część objawów może wynikać z objawów odstawiennych, ale zależy to od czasu i ilości spożywanego alkoholu.