Czy pojawiły się u mnie objawy nerwicy?

Dzień dobry. Moje ciśnienie zawsze wynosiło ok 120-130/80.W listopadzie miałem skok ciśnienia do ok 190/100. Postanowiłem pójść do kardiologa który zalecił telmizek 40. Ciśnienie się obniżyło. Uwierzyłem że mam faktycznie nadciśnienie. Po kilku dniach znowu skok ciśnienia, i znowu i tak z 2-3 razy w tyg. Zero nerwów, nagle sytuacje. Oglądanie serialu, jechanie samochodem. Zgłosiłem to do kardiologa. Odpowiedź - tak ma być. Koniec. Drugi Kardiolog - tak może być ale sprawdźmy hormony u endokrynologa. Endokrynolog - nerwica. Zaleciła escitalopram ale nie brałem. Postanowiłem na własną rękę odstawić telmizek i skoki się skończyły. Ale ciśnienie wynosiło ok 140 więc postanowiłem zastosować jakieś zioła, zmienić nawyki, zacząć się ruszać itp. Wszystko już było ok. Mniej nerwów, mniejsze ciśnienie. Aż do dnia kiedy wypiłem macerat z jemioły i zjadlem soplówke jeżowatą. Po 3 godzinach zawroty głowy trwające przez 2 dni. Dużo nerwów bo myślałem że sobie coś zrobiłem tym. Badania nerek ciut obniżone, wątroba ok. Morfologia ok. Potas, Sod ok. Jednak takie kołowanie w nogach i lekkie zawroty zostały na dłużej. Obecnie to już 3 tyg. Zjadło mnie to psychicznie. Lekarz poz zaleciła żeby zacząć brać esci to się uspokoje. Zgłaszałem że dalej mi troszkę się kręci itp ale twierdzi że to tylko nerwica. Czy takie zdarzenie jak wypicie ww ziół może realnie wpłynąć na układ nerwowy ze zawroty głowy zostaną? Czy moja głowa sobie to wszystko wymyśla. Te 3 tyg to myślenie tylko o tej sytuacji i nerwy. Mokre dłonie, słaby sen, brak apetytu i utrata wagi więc nerwy. Nerwy to jedna sprawa ale takie te neurologiczne sprawy? Czy sobie wymyśliłem somat? Lekarz twierdzi że nerwica. Żadnych dodatkowych badań nie chce zlecać. Ostatnio też zauważyłem że nasiliło mi się trzesienie nóg i rąk. Mam to od ok pół roku. Uczucie takie jak przy wyrzucie adrenaliny. Też się zastanawiam czy to od nerwów czy hormonów czy może problem jest banalny i braki witamin-minerałów. Jeśli tak to jakie badania wykonać.

Witam Pana,

Jeżeli lekarz zdiagnozował u Pana zaburzenia lękowe (nerwicę),

to one mogą powodować dolegliwości, które Pan opisuje.

Opisane przez Pana objawy, zwłaszcza lęk o własne zdrowie,

często towarzyszą zaburzeniom nerwicowym.

Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach

powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta i co raz trudniej

go ujarzmić, a to może doprowadzić nasilania objawów.

Zaburzenia lękowe (nerwicowe) bardzo często przyczyniają się

do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych,

Ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe często doświadczają

różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych

rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego, m.in. przyspieszony

oddech, uczucie duszności, ból w okolicach serca, kołatanie serca,

przyspieszone tętno, skoki ciśnienia, bóle głowy, zawroty głowy

i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.

Postawioną diagnozę można potwierdzić lub wykluczyć

tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie

i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.

Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu,

dotrzeć do przyczyny Pana dolegliwości i na tej podstawie opracować

właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami,

dzięki czemu odzyska Pan spokój i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/