Jaka może być przyczyna dolegliwości związanych z oddychaniem?

Miesiąc temu wycięto mi wyrostek, po operacji miałam trudności z oddychaniem, zrobiono mi prześwietlenie płuc -nic nie wykazało, lecz o ile problem zmalał to do dziś mam dziwny ból po prawej stronie pod żebrami. Ciężko mi nabrać dużo powietrza bo odczuwam ucisk . Odnoszę wrażenie jakby płuca przy pobraniu powietrza uciskały COŚ -sprawia mi to ból. Na prawym boku nie mogę leżeć, czuje dyskomfort. Jaka może być przyczyną tych dolegliwości. Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Wojciech Zygmunt

Przyczyną pani dolegliwości może być zarówno patologia płucna, jak i zlokalizowana w obrębie brzucha (wątroba/drogi żółciowe). Polecam oprócz powtórzenia RTG klatki piersiowej wykonać USG jamy brzusznej. W trakcie badania USG warto poinformować lekarza wykonującego badanie o występujących u pani dolegliwościach. Pozdrawiam i życzę zdrowia.