Jaka terapia przy depresji reaktywnej?

Czy w depresji reaktywnej wywołanej zbytnim rozpaczaniem nad jedną sytuacją zyciową co poskutkowało nerwicą n.myśl. możliwe są wahania dobowe nasrtojów? Czasem mysle o tej sytuacji i wydaje mi sie że sobie z tym radze, mysle że bedzie dobrze a za chwile dopada mnie lęk i beznadzieja,sytuacja wydaje się byc bez wyjścia, nic nie ma sensu. I tak kilka razy w ciągu dnia. Choć im bliżej wieczora tym sytuacja wydaje sie coraz mniej trudna i wydaje mi się że sobe z tym radze. Jaki nurt terapii wybrać ?

Nurt psychoterapii nie ma aż takiego znaczenia. Badania potwierdzaja podobną skuteczność nurtów akredytowanych przez Polskie TowarzystwoPsycjologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Zachęcam do przyjrzenia się i zdecydowania, który nurt Panu odpowiadałaby najbardziej i w jakiego typu pracy teorautycznej czułby się Pan najbardziej komfortowo.

Witam Panią. Zanim wybierze Pani odpowiednie dla siebie podejście terapeutyczne proszę upewnić się co do diagnozy. Po przeczytaniu Pani postu nie mam jasności czy skorzystała Pani ze specjalisty, który postawił precyzyjną diagnozę. Jeśli tak, to osoba z którą była Pani (lub jest) w bezpośrednim kontakcie powinna zarekomendować Pani konkretne oddziaływania. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/