Jaki lekarz może pomóc na moje dolegliwości?

mam pytanie:) jestem chory na nerwice lękową i nerwice natręctw, mam stany derealizacji i depersonalizacji.czuje ciągłe napięcie w ciele nie raz mniewam drgawki rużne lęki i pobudzenie psychorychowe,mniewałem takie stany że nie spałem przez 3 noce i niewiedziałem co sie ze mną działo.brałem wiele leków ale zauwazyłem że ulge jedynie dają mi depresanty alkohol głównie i nie wiem co mam teraz robić niechce sie męczyć pić także nie chcę ... Czy lekarz mi może pomoc co mam zrobić ????

Dzień dobry,
Doradzałabym Panu wizytę u lekarza psychiatry oraz psychologa psychoterapeuty pracującego w podejściu poznawczo - behawioralnym. Sądzę, że leczenie kompleksowe mogłoby przynieść efekty tym bardziej, iż polecone podejście psychoterapeutyczne jest jedynym skutecznym w przypadku nerwicy natręctw. W ramach psychoedukacji oraz autoterapii polecam książkę "Zaburzenia obsesyjno - kompulsyjne. Poradnik z ćwiczeniami opartymi na uważności i terapii poznawczo - behawioralnej" J. Hershfield, T. Corboy, Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz sam trening uważności opracowany np. w "Mindfulness. Trening uważności" M. Williams, D. Penman, Wyd. Samo Sedno. Wspomniany trening uważności pozwoli Panu na naukę ignorowania pojawiających się natrętnych myśli zgodnie z ideą, że myśl nie jest faktem i możemy ją dostrzec, stwierdzić jej obecność w umyśle i puścić swobodnie bez nadawania jej znaczenia emocjonalnego i zbędnych interpretacji. Mam nadzieję, że leki, terapia i praca własna nad objawami przyniosą stosunkowo szybko efekty.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog - kulczycka.pl/