Jaki owad mógł dokonać ugryzienia w głowę?

Witam, proszę o pomoc... W zeszłym tygodniu prawdopodobnie zostałam ugryziona przez jakiegoś owada w głowę. Stwierdzam to na postawie okrągłej ranki z czerwonym punkcikiem na czubku głowy. Od momentu domniemanego ugryzienia nie mogę poradzić sobie z bardzo silnym bólem głowy który towarzyszy mi od tygodnia przez cały czas nawet w nocy.. Ból obejmuje tyłko prawą część głowy łącznie ze skrobia i okiem które dziś zaczęło się czerwienić. Bóle jest pulsujacy i mam wrażenie jakbym dostala czymś bardzo ciężkim w głowę. Staje się to nie do wytrzymania. Wiem że najprościej byłoby zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu ale jestem za granicą i kompletnie nie jestem zorientowana a poza tym mam problem z ubezpieczeniem zdrowotnym.. Bardzo proszę o pomoc!

Może to nie pokąsanie przez owada , może to migrena, podwyższone ciśnienie tętnicze , tak może zaczynać się np. półpasiec - jeśli wykwitów na skórze będzie więcej to wizyta u lekarza będzie konieczna bo wtedy istotne jest szybkie włączenie leczenia acyclowirem w dużej dawce. Ból głowy może być sygnałem wielu niebezpiecznych chorób wiec chyba nie warto ryzykować tylko pójść do lekarza.