Jaki wpływ mają wymioty na wchłanianie się tabletek?

Dzień Dobry. Od 3 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Zażywam je o godz 18. Wczoraj ok godz. 22 odbył się stosunek, natomiast ok godz 23 wymiotowałam (to była 13 tabletka z blistra). Czy jest możliwość zajścia w ciążę? Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Ze względu na wystąpienie torsji po 5 godzinach od przyjęcia tabletki ryzyko ciąży jest właściwie zerowe. Przyjmuje się, że tabletka potrzebuje około 3-4 godzin do całkowitego wchłonięcia, co miało miejsce w Pani przypadku.
Proszę jednak pamiętać o przyjęciu następnej tabletki o stałej porze.
Pozdrawiam