Tabletki antykoncepcyjne a wymioty

Wzięłam 20 tabletkę o 22:30 i niestety miałam w tym czasie grypę żołądkową. O 3:15, czyli po 4,45 h wymiotowałam. Tego samego dnia odbył się stosunek. 21 tabletkę wzięłam o stałej porze, czyli ok 22:00. W czasie przerwy 7-dniowej również odbył się stosunek. Czy jest duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Teraz żałuję, że nie wzięłam od razu tej 21 tabletki. Proszę o szybką odpowiedź, bo dreczą mnie myśli. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Prawdopodobieństwo ciąży nie jest w Pani przypadku duże. Wymiotowała pani prawie 5 godzin po zażyciu pigułki, a poza tym był to 3 tydzień zażywania pigułek.

Pozdrawiam!