Jakie badania mogą wykryć stan zapalny stawu biodrowego?

jakie badania mogą wykryć stan zapalny stawu biodrowego,Mój wujek miał mieć wstawioną całkowitą protezę biodra w ubiegły piątek,został poddany narkozie ale ku zaskoczeniu lekarzy po otwarciu okazało się że staw pjest pełny ropy a kość udowa i jej głowa w bardzo złym stanie,usunięto część głowy kości udowej i operację protezy odroczono na ok,6-7tyg,obecnie ma rehabilitację.Czy badanie mri lub inne nie mogło ostrzec o zapaleniu czy to błąd lekarzy?rzecz dzieje sie w Belgii dziekuje i liczę na odp

Nie robi sie mri przed takimi operacjami, jeżeli podejrzewa sie zapalenie robi sie badania krwi crp, ob, morf. Ale wtedy nie planuje się operacji protezy. Widocznie zapalenie nie dawało typowych objawów

MRI lub TK mogło wykazać ropę w okolicy stawu. Wszystko zależy kiedy było wykonane badanie przed zabiegiem, gdyż przy dużym odstępie czasowym stan zapalny mógł się rozwinąć i nie być zauważony.