Jakie badania w kierunku wykrycia powodu występowania zmian?
Witam serdecznie! Od kilku latach zmagam się z podskórnymi zmianami występujących tylko na czole. Zazwyczaj są to krostki dające sie wycisnąć lub po czasie zmieniają sie w krosty ropne. Leczyłam sie trzykrotnie axotreksem (retinoid) zmieniłam także dermatologa, który przepisał mi jakiś inny antybiotyk (nie pamietam nazwy leku, ale miał on podobne działanie do leków z witamina a). Miałam tez antybiotyk do stosowania na skore. Wszystko pomaga mi sie koło pół roku po czym zmiany wracaj. Zrobiłam także biorezonans, który wykazała jakieś nietolerancje pokarmowe. Odstawiłam te produkty, których mój organizm nie toleruje.Piłam rożne okropne zioła. Zrezygnowałam z produktów drożdżowych, kurczaka oraz słodyczy i innych fast food. Kosmetyki wymieniłam na naturalne łącze z podkładem ( tylko mineralny z naturalnym składem). Bardzo proszę o pomoc czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysl co mogłabym zrobić ? Może jakieś badania ?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Łysienie plackowate
Łysienie plackowate objawia się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk łysienia skóry, która nie zostaje zapalnie zmieniona. Na temat pierwszych objawów łysienia plackowatego wypowiada się dr Tomasz Wasyłyszyn.
Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.