Jakie duże jest prawdopodobieństwo, że mogę być w ciąży?

Cześć. Pisze, aby się poradzić i może trochę uspokoić. Miesiączki zazwyczaj dostaje w 13/15 dniu w miesiącu i trwają 5/6 dni. Moim objawem na miesiączkę zawsze był mocny ból brzucha i biegunka. Ze swoim partnerem współżyłam 31 grudnia, z prezerwatywą i bez wytrysku. 13 stycznia dostałam okres. Po kilku dniach kiedy okres się zakończył miałam dziwne objawy i zrobiłam dwa testy- wyszły negatywne. Kolejny raz współżyliśmy 2 lutego, znów z prezerwatywą i bez wytrysku. Od 10 lutego zauważyłam dziwne objawy- moje piersi są większe, bolą przy dotyku, brodawki są ciemniejsze i widoczne są niebieskie żyłki. Bolą mnie plecy, czasami na dole brzuch (po lewej stronie), nie występuje śluz (nigdy go nie obserwowałam ale pamietam ze zawsze miałam), mam tez biegunkę, ale wydaje mi się ze to może być ze stresu. 12 lutego zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Nie mam jednak bólu który zawsze występował przed miesiączka. Jakie prawdopodobieństwo jest na to, że mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w podanym przez Panią przypadku prawdopodobieństwo tego, że doszło do zapłodnienia, jest bardzo małe. Wskazuje na to używanie zabezpieczenia w formie prezerwatyw, a także fakt braku wytrysku.

Jeżeli chodzi o fakt powiększenia piersi, to w drugiej fazie cyklu menstruacyjnego takie objawy mogą wystąpić z powodu zatrzymania wody w organizmie kobiety. Towarzyszy temu ich tkliwość, a nawet niewielki ból przy dotyku.

Negatywny test ciążowy wykonany 10 dni po stosunku również wskazywałby na to, że nie ma powodów do niepokoju przed nieplanowaną ciążą. Dla większej pewności może Pani wykonać kolejny test, a także udać się na wizytę do ginekologa, który będzie w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości.

W artykułach poniżej znajdzie Pani istotne informacje o sposobach antykoncepcji i przeprowadzania testów ciążowych:

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-wszystko-co-chcesz-wiedziec

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.