Czy nadal jest jakiś prawdopodobieństwo ciąży?

Witam. Jestem po stosunku ponad 3 tygodnie, stosunek był bez zabezpieczeń oraz bez erekcji ,dlatego głównie skupiliśmy się na palcach parter miał problem z włożeniem, po stosunku miałam duży nadmiar śluzu. Dodam,że był to mój pierwszy raz. Jeden dzień przed dniami płodnymi. Obecnie okres spóźnia mi się 3 dni,lecz są one nieregularne. Dla bezpieczeństwa robiłam testy ciążowe dwa inne obydwa wyszły negatywne. Mam dziwne uczucie, że zgrubłam i że powiększyły mi się piersi czuje ból jak zwykle przed okresem.Czuję ból brzucha czasami i raz złapał mnie porządny bół głowy.Do tego mam bardzo spory apetyt na słodycze i fast foody głównie, odczuwam zimne dreszcze i wydalam mocz troszkę więcej niż wcześniej.Mimo palenia nadal czuję, potrzebę i nie jestem czuła na zapachy. Jak myślicie czy nadal jest jakieś prawdopodobieństwo na ciąże?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w opisanej sytuacji nie zachodzi prawdopodobieństwo zapłodnienia, więc nie ma Pani powodu do obaw. Oczywiście są one zrozumiałe, bo dotykają większość młodych osób, które rozpoczynają współżycie seksualne. Inicjacja seksualna zawsze obarczona jest dużymi emocjami, a brak doświadczenia powoduje dodatkowy dyskomfort. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/dziewictwo-a-ciaza.

Opisane przez Panią objawy są symptomatyczne dla ciąży, ale mogą też być skutkiem stresu, nadmiernego myślenia o ewentualnej niechcianej ciąży itd. Testy ciążowe, pod warunkiem, że zostały wykonane zgodnie z instrukcją, z pewnością wskazują wynik niezafałszowany. Proszę tylko pamiętać o tym, by test wykonywać najwcześniej po upływie 10-14 dni od stosunku.

O testach ciążowych i ich skuteczności może Pani przeczytać w artykule dostępnym pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.