Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży i jaki badania wykonać przy staraniu się o dziecko?

Witam. Mam pytanie, ponieważ w piątek 01.06 byłam u ginekologa lekarz poinformował mnie, ze pęcherzyk jest w trakcie pękania, ze warto zaczęc sie starać. Tego samego dnia odbył sie stosunek, niestety mój partner musiał wyjechać i kolejny stosunek został odbyty dzisiaj 05.06, w niedziele oraz wczoraj czułam kłócić w podbrzuszu. Czy jest szansa, abym w tym cyklu zaszła w ciąże? Czy była zbyt mała liczba plemników. Zaznaczam, ze staramy sie z partnerem o dziecko od pół roku i na razie sie nie udało. Czy warto wykonać jakieś badania? USG tarczycy jest ok.

Lek. Michał Lenard

Oczywiście szansa jest, sugeruję w dniu spodziewanej miesiączki wykonać test ciążowy, a w przypadku dodatniego wyniku wykonać dodatkowo badanie b-HCG z krwi, które da pewną odpowiedź na to czy jest Pani w ciąży. Pozdrawiam!