Jakie mogą być przyczyny problemów z zajściem w ciążę u 24-latki?

Witam, chciała bym się dowiedzieć z jakich przyczyn kobieta nie może zajść w ciążę. Jestem po operacji / zabiegu usunięcia ciąży pozamacicznej który odbył się w 2014 r. I do kogo się wybrać na badania ?

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna się Pani udać do ginekologa, który Panią zbada i oceni mięsień macicy oraz przydatki. Istotny jest również wywiad: od jak dawna stara się Pani o dziecko. W zależności od wywiadu, lekarz może zlecić badania hormonalne (estradiol, FSH, LH, protaktyna, TSH), badanie HSG (badanie obrazowe układu rozrodczego), badania serologiczne (CMV, toksoplazmoza). Oczywiście również partner powinien oddać nasienie na badanie.