Jakie są konsekwencje udrożnienia ujścia pochwy?

Mam 15 lat. Od dwóch miesięcy mam okres w którym 2 tygodnie przebiega miesiączka, zaś tydzień jest przerwy. I tak cały czas. Kiedy byłam u ginekologa, stwierdził że trzeba mi przebić błonę dziewiczą. Czy mogę mieć raka oraz w przyszłości nie mieć dzieci?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Lekarz najprawdopodobniej zalecił zabieg resekcji błony dziewiczej, gdyż jest on konieczny ze względu na niedrożność pochwy. Po zabiegu powinny ustąpić Pani problemy z nieregularnym okresem. Absolutnie nie ma to wpływu na możliwość posiadania potomstwa w wieku dorosłym. Podobnie sprawa się ma z wystąpieniem raka z tego powodu.