Jakie są przyczyny osłabienia i apatii?

Mam 12 lat, ważę 52 kg przy wzroście 162 cm. W mojej rodzinie występuje nadwaga. Nie odchudzam się, nie stosuję żadnych diet, nic się nie zmieniło, odżywiam się tak jak zawsze. Mimo to cały czas czuję zmęczenie, ostatnio nic mi się nie chce. Nie uczę się, nie odrabiam lekcji, ostatnio dostałam dwie jedynki z matmy, bo nie chciało mi się uczyć, już nie wspomnę o wstawaniu do szkoły. Czy mam za mało jakichś składników czy witamin? Co się dzieje?
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Przytoczone przez Ciebie objawy mogą wskazywać na anemię (może być ona związana z niedoborem żelaza, kwasu foliowego, lub witaminy B12).
Konieczna jest konsultacja lekarska i wykonania badań, m.in. morfologii krwi.
Osłabienie, apatia mogą być także objawem chorób np. niedoczynności tarczycy, dlatego nie wolno bagatelizować tego problemu.
Zaburzenia koncentracji są także charakterystyczne dla wydłużonych przerw między kolejnymi posiłkami.

Pozdrawiam