Jaka jest przyczyna tego drżenia rąk?

Witam, od długiego czasu zmagam się z bardzo uciążliwym drżeniem rąk. Wykonałam miesiąc temu badania i potas, wapń, magnez oraz sód jest w normie. Witamina B12, TSH i kwas foliowy także. Mam tylko anemię (wynik żelaza 16), ferrytyna 4,4, hgb 10,6; hct 33,2 Czy anemia może być przyczyną drżenia rąk? Pomocy, ludzie patrzą jak na alkoholiczkę :)
KOBIETA, 32 LAT 11 miesięcy temu

Dzień dobry.

Warto udać się na stacjonarną wizytę do swojego lekarza pierwszego kontaktu który zapozna się dokładnie z wynikami przeprowadzi dokładny wywiad oraz badanie fizykalne które pozwolą na ocenę przyczyny Pani problemu zdrowotnego które wymaga odpowiedniej diagnostyki obrazowej oraz jeśli lekarz uzna po przeprowadzeniu badania podmiotowego i przedmiotowego za konieczne to konsultacje neurologiczną a nawet psychologiczną.

Można by było dużo opisywać co może stanowić opisany problem ale tutaj w tym przypadku wymagana jest stacjonarna wizyta u lekarza który jak wyżej opisałem wykona badania które dadzą odpowiedź z czym ma się dokładnie doczynienia i co powoduje opisane objawy.

A więc wskazana konsultacja ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu lub rodzinnym aby ocenił wyniki laboratoryjne z objawami klinicznymi.

Pozdrawiam