Przyczyny osłabienia i duszności

Zacznę od tego, że mam 14 lat. Od ponad roku w ciasnych pomieszczeniach, gdzie nie było "dopływu" swieżego powietrza, zaczynało mi się robić słabo i musiałam wychodzić. Po dwutygodniowej chorobie, która miała miejsce ponad dwa tygodnie temu, codziennie zaczęłam słabnąć. Na lekcjach, które trwają 45 minut, nie mogę "wysiedzieć", robi mi się duszno, zaczynam blednąć. Mam różne humory, raz jestem w świetnym nastroju, a za chwilę mogłabym kogoś zabić. Nie chce mi się jeść, wmuszam w siebie, żeby nie stracić sił. Często spaceruje po świerzym powietrzu, ale to nic nie daję. Po przebiegnięciu krótkiego dystansu, mam wielką zadyszkę, muszę chwilkę odpocząć, by normalnie funkcjonować. Gdy się zdenerwuję, moje serce jakby się kurczyło. Te uciski są bardzo bolesne. Na przykład wejdę do klasy, jest mi ciepło, a za chwilkę przeszywają mnie dreszcze i jest mi strasznie zimno. Raz na jakiś czas zaczyna mnie boleć głowa, ale to rzadko. Bardzo chciałabym się dowiedzieć, co mi jest, proszę o odpoweidź! Z góry dziękuję. PS Na początku myślałam, że te objawy mogą być wywołane jakąś alergią.
14 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam serdecznie.

Dolegliwości przez Ciebie zgłaszane nie są charakterystyczne dla niedokrwistości (anemii), ale mogą mieć tło psychogenne. U osób w twojej grupie wiekowej często są związane ze zwiększonym stresem i napięciem emocjonalnym towarzyszącym okresowi dojrzewania. Jeżeli chcesz wykluczyć anemię, konieczne będzie wykonanie badania morfologii krwi.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty