Jakie są zalecenia dla osoby ze stwierdzonym AIDS?

witam ! dowiedziałam się właśnie ze moj brat jest nosicielem wirusa HIV obecnie jest 3 tydzien w szpitalu w Chorzowie. z rozmowy z lekarzem wiem że to juz zaawansowane AIDS organizm jest wypuszczony choroba nie wiem kiedy wyjdzie że szpitala ale moje pytanie jakie są zalecenia dla takiej osoby kiedy wraca do domu wiem że nie jest w stanie sam funkcjonować ma zanik mięśni i ogolnie jest bardzo osłabiony gdzie szukać pomocy czy są jakies ośrodki wsparcia dodam że obecnie jestem e 35 tyg ciąży i bede niebawem musiała martwić o siebie i dziecko a rodziców już nie mamy ! gdzie szukać pomocy bo ja juz trace nadzieje

Ciężkie AIDS leczy sie trudno i długo. Przede wszystkim musi zregenerować się odporność, zwiększyc masa ciała, etc. Na pocieszenie powiem, że z ciężkiego AIDS można "wyjść" , ale trochę to trwa. W szpitalu pewnie poleży kilka tygodni, może miesięcy. W domu chory nie stanowi zagrożenia dla pani , rodziny i innych. Zakażenie przenosi się przez krew i sex. To raczej inne osoby mogą być zagrożeniem. Proste infekcje u Pani mogą być groźne dla brata. Jeżeli nie ma Pani warunków do opieki nad bratem to sa ośrodki pełniące taką funkcję np wandzin.pl. . Proponuję porozmawiać z lekarzem prowadzącym. W razie pytań prosze na na email. pozdrawiam,