Jakie zagrożenie niesie ślinotok?

Jakie zagrozenie niesie slinotok ktory mi sie stale zwieksza momentami powodujac tzw swist czyli czesciowe zatkanie drog oddechowych .mam bardzo duzo kamienia nazebnego nie tylko w okolicach dziasel ale w calej jamie ustnej a niestety na zabieg kiretazu mimo ze prywatny musze czekac prawie miesiac.czy powinnam zaczac sie martwic tym ze odklejajacy sie osad powoduje slinotok chwilami tak mocny ze nie moge przelykac sliny i czy jest to podstawa do uzyskania skierowania na oddzial szczekowy?

Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego lub laryngologa,stomatologa.. którzy mogą ocenić stan Pani zdrowia.Bez badania bezpośredniego konkretne przyczyny i porady są wręcz niemożliwe.

Witam serdecznie,
Należy się udać na konsultację do laryngologa lub stomatologa, w celu ustalenia gdzie leży przyczyna ślinotoku. Jeśli problemem jest kamień nazębny, to warto jak najszybciej umówić się na wizytę higienizacyjną, na której możliwe będzie odpowiednie oczyszczenie zębów. Jeśli po takiej wizycie objawy nie ustąpią, ani się nie zmniejszą, przyczyny należy będzie szukać gdzie indziej.
Wskazana jest również diagnostyka radiologiczna w celu wykluczenia patologii w obrębie tkanek twardych i miękkich, ze szczególnych uwzględnieniem ślinianek i ich przewodów. Zalecane jest usg ślinianek.