Kamień nerkowy w przewodzie moczowym

w lewej nerce mam kamien o wielkosci 3mm nie moge go wydalic bo utknal mi w przewodzie moczowym i lekarz stwierdzil ze bede miala robiony zabieg lecz jak pozniej sie okazalo zostal on odwolany i nie wiem kiedy bedzie zrobiony moje pytanie brzmi jak dlugo moge chodzic z tym kamieniem w tym przewodzie dodam tylko ze trwa to juz 3 tygodnie i sie martwie bo coraz czesciej odczuwam bol nerki

Witam, jeśli rzeczywiście jest to kamień o średnicy 3 mm to szansa na jego samoistne wydalenie jest bardzo duża. Jeśli nie będzie bólów to wykonałbym powtórzenie badania, które wykazało kamień za 2 tygodnie i zobaczyłbym jaka jest sytuacja - czy wyszedł, czy przemieścił się, czy jest w tym samym miejscu - a wtedy decyzja co do leczenia. Pozdrawiam RH