Kiedy dostanę okres przy przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych?

Dzień dobry, mam tylko jedno pytanie które mi nie daje spokoju. Jeżeli biorę tabletki antykoncepcyjne Belara od poniedziałku to jest dopiero 5 dzien a one działają w sposób następujący że bierze się je 21 dni i jest 7 dni przerwy w których powinna pojawić się miesiączka tak a według wyliczeń ja powinnam dostac16 lipca miesiączke bo wcześniej tych tabletek nie brałam. To mimo tego że jest 21 tabletek i w tym 7 dniowej przerwie powinno sie dostac miesiaczke to ja i tak 16 lipca dostanę miesiączke czy dopiero po tych 21 dniach brania tabletek ? Dodam jeszcze ze nie zaczelam ich brac z pierwszym dniem miesiączki tak jak jest zalecane ?

Lek. Paweł Szadkowski

Gdyby Pani zaczęła brać tabletki z pierwszym dniem miesiączki, krwawienie wystąpiłoby w trakcie 7 dniowej przerwy, np. 2-3 dni po zaprzestaniu stosowania tabletek. Skoro nie zaczęła Pani brać tabletek zgodnie z zaleceniami, ciężko przewidzieć, czy mimo wszystko nie dojdzie do krwawienia w trakcie brania tabletek. Powinny one zahamować "typową" miesiączkę i dopiero spowodować tzw. krwawienie z odstawienia.