Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 8 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy przyjąć pierwszą tabletkę, zmieniając tabletki antykoncepcyjne z N********* (21 tabletek) na Y** (24+4)?

Biorę przez 5 miesięcy tabletki antykoncepcyjne N*********, aktualnie biorę 18 tabletkę z 21 tabletek, jednak lekarz zmienił mi te tabletki na inne, na tabletki których jest 24+4 i nie wiem kiedy wziąć pierwszą tabletkę z tych nowych. Czy po 7 dniach przerwy, czy pierwszego dnia miesiączki, czy od razu po przyjęciu tych 21 tabletek . W ulotce informacyjnej jest napisane: zmiana z innego złożonego hormonalnego preparatu antykoncepcyjnego lub złożonego antykoncepcyjnego systemu terapeutycznego dopochwowego lub systemu transdermalnego: Można rozpocząć przyjmowanie Y** w dniu po zakończeniu okresu bez tabletek poprzedniego preparatu antykoncepcyjnego (lub po ostatniej tabletce poprzedniego preparatu antykoncepcyjnego nie zawierającej substancji czynnych). Nie rozumiem: Można rozpocząć przyjmowanie Y** w dniu po zakończeniu okresu bez tabletek poprzedniego preparatu antykoncepcyjnego - to znaczy po 7 dniach przerwy, czyli w 8 dzień ? - lub po ostatniej tabletce poprzedniego preparatu antykoncepcyjnego nie zawierającej substancji czynnych - nie rozumiem, bo wydaje mi się, że każda z tych 21 tabletek zawiera substancje czynne.

ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam.

Przytoczone zdanie oznacza, że może Pani rozpocząć przyjmowanie nowego preparatu po 7-dniach przerwy.

Przyjmowane aktualnie przez Panią tabletki zawierają substancje czynne, ale nowy preparat jest inny. Zawiera 24 tabletki z substancją czynną oraz 4 tabletki placebo, czyli nieaktywne.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy