Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy wziąć pierwszą pigułkę z nowego opakowania po przerwie?

Mam pytanie - ostatnią tabletkę wzięłam we wtorek o 23.00. Czyli powinnam następną wziąć w środę o 23.00? Prosiłabym o jak najszybszą odpowiedź. Zażyłam dopiero pierwsze opakowanie i jestem troszkę pogubiona jak na razie w tym temacie. Nie mam możliwości niestety kontaktu z moją Panią Ginekolog. Ja to obliczyłam w ten sposób: wtorek - ostatnia tabletka, a więc: środa /czwartek - 1 pełna doba bez tabletki, czwartek /piątek - 2 doba, piątek /sobota - 3 doba, sobota / niedziela - 4 doba, niedziela / poniedziałek - 5 doba, poniedziałek / wtorek - 6 doba,wtorek / środa - 7 doba. Więc w środę o 23.00 mija w pełni 7 doba i powinnam rozpocząć nowe opakowanie.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Skoro zakończyła Pani przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych we wtorek, to kolejne opakowanie należy rozpocząć w nastepną środę uwzględniejąc 7-dniową przerwę. Godzina przyjmowania nie musi być identyczna z tą ustaloną w trakcie pierwszego opakowania.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy