Nie wzięłam 7 tabletek z nowego opakowania. Co zrobić?

Witam! Biorę tabletki od roku i w tym miesiącu pierwszy raz nie rozpoczęłam nowego opakowania tak, jak powinnam - po 7 dniach przerwy. Nowe opakowanie powinnam rozpocząć w piątek, zapomniałam, więc pomyślałam, że zrobię sobie tygodniową przerwę i zacznę w następny piątek, czyli jutro. Teraz wiem, że głupio zrobiłam... Dziś jest czwartek, czyli 7 dzień odkąd powinnam rozpoczać nowe opakowanie. Proszę bardzo o poradę, czy mam przyjąć jutro pierwszą tabletkę z nowego opakowania, czy poczekać do pierwszego dnia nowego cyklu? Jeśli wezmę jutro tabletkę, czy muszę się dodatkowo zabezpieczać, i jesli tak, to jak dł ugo?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli przyjmie Pani teraz pierwszą tabletke z nowego opakowania, to prawdopodobnie będzie się Pani musiała zabezpieczać dodatkowo przez cały czas trwania cyklu oraz 7-dniową przerwę... Najlepiej będzie, jeśli zaczeka Pani na pierwszy dzień miesiączki (może wystąpić nieco później niż zwykle - tak to bywa po odstawieniu pigułek), i rozpocznie nowe opakowanie. Oczywiście musi się Pani teraz zabezpieczać w inny sposób. Od zażycia pierwszej tabletki nowego opakowania, może Pani liczyć na pełną skuteczność antykoncepcji.

Pozdrawiam!