Kłótnie z innymi w nerwach

Dlaczego wnerwach jak jest czlowiek lub kogos zle traktuje naciaga mowimy cos obrazliwego do pewnych osob?Nawet chce np.kogos przeprosic to niechca sluchac przeprosin a niektorzy chca sluchac przeprosin?DLACZEGO TAK SIE DZIEJE W DZISIEJSZYCH CZASACH?cO zrobic w takim prypadku wybieram sie do psychoterapeuty jak i psychologa lecze sie u psychiatry

To, co mówi Pan do innych, jak Pan to określił "w nerwach", może być raniąc dla tych osób. Jeżeli są osoby, które słyszą to często z Pana strony, a przez to ciągle doświadczają z Pana strony przykrości, mogą już nie wierzyć w Pana przeprosiny, bo za nimi nie idzie realna zmiana Pana zachowania. Jeżeli jest Pan gotowy popracować nad zmianą swoich zachowań, proszę zgłosić się do psychologa bądź psychoterapeuty.

Nagromadzenie emocji (wcześniej tłumionych) powoduje nieraz ich wybuch, który nie jest adekwatny do sytuacji. Być może to właśnie ma miejsce w Pana przypadku? Przepracowanie tych emocji, nauczenie się adekwatnych sposobów reagowania i ujawniania emocji, pozwoli lepiej radzić sobie w relacjach interpersonalnych. Podjęcie psychoterapii jest zatem bardzo dobrym pomysłem. Życzę owocnej pracy nad sobą!

Witaj,
nie wszyscy jesteśmy uczeni kultury dialogu,natomiast pod wpływem tzw.toksycznej rozmowy,gdzie w sposób zakamuflowany ktoś powoduje w nas wybuchy negatywnych emocji a potem jeszcze stosuje za nie dodatkową karę/bo się niegrzecznie odniosłeś/,bardzo niszcząco wpływają na psycikę osoby słabszej.Jeżeli korzystasz z profesjonalnej pomocy,zaproponuj rozpoznanie tego typu kontaktów i następnie przy pomocy specjalnych technik możesz poznać mechanizm ich powstawania oraz zapobiegania im w przyszłości.
Pozdrawiam serdecznie