Kłucie serca, zaburzenia oddychania i wymioty ze stresu po stosowaniu suplementów diety

witam ćwicze na siłowni już ponad dwa lata i dopiero od tego tygodnia zaczołem uzywać kreatyny i odzywki typu gainer i czasami kuje mnie serce i cieżko mi sie oddycha nigdy wczesniej coś takiego mi sie nie zdarzyło . Dodam bardzo sie stresuje i towarzyszą temu wymioty stresuje sie kazdą błachą sytuacja bardzo proszę o pomoc

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
niestety stosowanie tego typu suplementow, bez odpowirdniej wiedzy i dawki, moze niesc ze soba tego typu konsekwencje, a nawet znacznie powazniejsze. W tym przypadku, konieczne jest wprowadzenie odzywek.stopniowo i ttlko w uzasadnionych przypadkach i tylko wtedy, gdy dieta jest prawidlowo zbilansowana pod wzgledem wszystkich skladnikow odzywczych. Keratyna to suplement z ktorym trzeba obchodzic sie bardzo ostroznie zgodnie ze wszystoimi zaleceniami producenta.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Proszę na jakiś czas wyeliminować suplementy z diety i obserwować czy objawy ustępują. Jeżeli nie proszę skontaktować się z lekarzem POZ.

Witam. Najlepiej odstawić na jakiś czas suplement i poobserwować czy objawy ustąpią, jeżeli nie najlepiej skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu.Stosowanie suplementów tego typu, może mieć podobne konsekwencje..

witam,
jeśli chodzi o suplementy diety i objawy, które Pan podaje to nie umiem powiedzieć,czy jest to jakoś z sobą połączone. Raczej szukałabym odpowiedzi na pytania dotyczące stresu: od kiedy ? czy towarzyszyły wcześniej w sytuacjach trudnych jakieś dolegliwości? jeśli tak, to jakie.....co pomaga? itp.

proszę umówić się na wizytę do psychologa lub psychoterapeuty, na tak zwaną konsultację. Razem będzie łatwiej znaleźć związek między sytuacjami i objawami oraz sposób na zmianę

pozdrawiam