Kłucie w piersi a karmienie dziecka

Pięc miesiecy temu urodzilam corke. Karmie piersia ale dziecko jest tez dokarmiane butelka. Od jakiegos czasu czuje taki klujacy bol w jednej piersi, nie jest on ciagly. Nie jest tez zbyt mocny. Czuje klucie i swedzenie. To mija ale powraca. Jeszcze przed porodem mialam badane piersi przez doradczynie laktacyjna, ktora wyczula zmiane w piersi ale usg zalecila zrobic po zakonczeniu karmienia. Zastanawiam sie czy bol jest zwiazany z ta zmiana w piersi?A wizyte i usg umowilam na piatek.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, ból może być związany z karmieniem piersią, jednakże warto także wykonać USG piersi w celu ewentualnego zdiagnozowania zmian w piersi. W razie dodatkowych wątpliwości proszę się także zgłosić do ginekologa lub chirurga. Pozdrawiam.