Kołatanie serca, zawroty głowy i mroczki przed oczami

Witam, od września zaczęłam źle się czuć :kolotanie serca, zawroty głowy, mroczki przed oczami, bezsenność. Badania, które wykonałam to :ekg, morfologia, a także badanie na elektrolity i tarczyce. Wszystko jednak jest w normie.. objawy troszkę ustapiły, ale nadal czuje się źle od czasu do czasu. Teraz powychodzily mi żyły na całych nogach i nad mostkiem. Co powinnam zrobić?

W medycynie podstawową zasadą jest dokładna znajomość objawów i badanie pacjenta.
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…
Ważny jest wiek pacjenta, inne choroby, przebyte choroby, przyjmowane leki itd.
Czasem potrzebne jest wykonanie badań dodatkowych, przy czym każdy wynik badania dodatkowego interpretuje się w kontekście stanu klinicznego pacjenta.

Proszę wykonać ischemiczną próbę tężyczkową.

Jeżeli zostaną wykluczone choroby " ciała" należy pomyśleć o chorobie " duszy".
Być może są to napady lęku, nerwica itd ale taką diagnozę stawia psychiatra.

Skonsultować się z mądrym psychologiem najlepiej w specjalności klinicznej i opowiedzieć o niepokojących Panią objawach.

Ze wszystkim sobie można poradzić! Proszę nie zwlekać.

Serdecznie pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl