Krwawienia z odbytu widoczne na papierze

Od paru lat miewam krwawienia z odbytu widoczne na papierze średnio co 4 msc przez kilka dni, od czerwca tego roku po 3tyg pobycie w szpitalu antybiotykach dożylnie miałam krwanienia prawie codziennie przez 2 msc, od września krwawienia z odbytu pojawiają się sporadycznie średnio 8 dni w miesiącu raz mocniej raz słabiej krwawi. zazwyczaj krwawienie pojawia się po wypróżnieniu, które lekko boli, od jakiegoś miesiąca moja wypróżnienia zmieniły się na 2 razy dziennie i mam ciągłe gazy czy to rak?

Te plamienia w trakcie wypróżnienia to prawdopodobnie żylaki odbytu - tzw. hemoroidy. Po antybiotykoterapii są bardziej zauważalne, gdyż anybiotyki uszkadzają naturalną mikroflorę przewodu pokarmowego i powodują, że stolec staje się twardszy i wywołuje większe ciśnienie w trakcie wypróżnień. Wskazana jest konsultacja u gastrologa/proktologa który przeprowadzi odpowiednią diagnostykę i dobierze właścuwy dla Pani sposób leczenia. W między czasie sugerowałabym terapię probiotykami (preparat złożony przez 30 dni), do tego odpowiednią podaż błonnika i wody w diecie, co powinno doprowadzić do formowania luźniejszej masy kałowej i ułatwiać wypróżnienia, obniżając ciśnienie i tendencję do progresji hemoroidów.