Krwawienie a stosowanie luteiny

Hej jest taka sprawa. Brałam 3 msc microgynon 21. uprawialam petting z chlopakiem 20 dni od odstawienia. Od 28 dnia do 32 bralam luteine pod jezyk 3 razy dziennie. skonczylam 32 dnia ponieważ dostalam okres. na podpasce jest krew, nie za duzo nie za malo. w kazdym bądź razie to nie jest plamienie. jak się podcieram to jest krew ze śluzem :9. czy jakbym byla w ciazy przez ten petting to mimo luteiny krwawienie bysie nie pojaiwlo? Czy nawet jakbym byla w ciazy i bralabym luteine to by sie pojawilo

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie jestem w stanie odpowiedzieć na Pani pytanie jednoznacznie. W trakcie przyjmowania Luteiny nie powinno występować krwawienie, co jednak nie jest regułą. Czasami może pojawiać się drobne plamienie. Dodatkowo wspomniane plamienie może być krwawieniem implantacyjnym jeżeli zakładamy iż wspomniany petting doprowadził do zapłodnienia. Najlepszym wyjściem byłoby wykonać test ciążowy.